Ana Sayfaya Dönüş

Bu korku filmini görün!
27 Eylül 2011

Yeni bir film sezonu Film Ekimi'yle açılırken sinema sektöründe farklı bir korku filmi vizyonda.

Emek yıkım projesinin baş aktörlerinden Cinebonus'un sahibi Mars Entertainment'in AFM 'yi de almasıyla sinema salonlarında tekel konumuna geldiği yönündeki haberler maalesef basında ve sinema basınında birkaç yazıyla sınırlı kaldı.

Sinemada film izliyorsanız, bu konuda bilgi veren gazeteci Mevlut Tezel 'in ve Ankara Büyülü Fener Sinemalarının sahibi Irfan Demirkol 'un yazılarını mutlaka okuyun!

Bu birleşme sonucu hasılat ve movieplexler içindeki oranı itibarıyla sinema sektörünün sırasıyla %50 ve 70'ini elinde bulundurduğu belirtilen Mars Entertainment şirketi hangi filmlerin gösterileceği konusunda ciddi bir karar mekanizması oldu! Bu sinema sanatı ve bağımsız sinema açısından açıkça olumsuz bir durumdur. Fragmanları tıklanma rekorları kıran Günah Keçisi isimli eğlence/piyasa filminin Mars sinemalarında gösterilmemesi ise, salonlarda gösterilecek filmlerin seçiminde ekonomik kriterlerden başka kriterler de olabileceğini gözler önüne sermektedir.

Ayrıca bu durumun bilet fiyatlarına gelecekte olumsuz olarak yansıması ihtimali de vardır.

Birleşmeyi rekabet kurulu inceliyormuş ama pek çok sinema seyircisi bu durumdan maalesef habersiz.

Bu gerçekler ortadayken IKSV'nin Emek sineması yıkım projesinin baş aktörlerinden Cinebonus'u Film Ekimi'ne bu sene de dahil etmesini protesto ediyorum.

Emekseverlerin bu korku filmini görmeleri dileğiyle,

Mehmet Kurtkaya
Emek Yaşamalı, Emek Film Merkezi Olmalıdır!